Opublikowano Dodaj komentarz

Gra w biedronki i pszczółki

Każdy zna grę w kółko i krzyżyk. Moja wersja filcowa została zainspirowana tematem przewodnim jaki mamy w tym tygodniu w moim Młodzieżowym Domu Kultury – a mianowicie „Światem owadów”.

Uwielbiam tworzyć z filcu – to wspaniały materiał z którego można wyczarować właściwie wszystko.

Najpierw z żółtego filcu wycięłam opakowanie które jest równocześnie planszą do gry.

Z zielonego koloru powstały pola.

Teraz pora na pionki – zrobiłam sześć pszczółek i sześć biedronek.

A tu szablony planszy i pionków – zachęcam do stworzenia własnej gry. Zamiast pszczółek i biedronek możecie stworzyć inne robaczki lub stworki.

Opublikowano Jeden komentarz

Witam serdecznie na moim blogu!

Nareszcie jest! stworzyłam wreszcie swoje miejsce, gdzie będę mogła dzielić się z Wami sztuką moją i moich uczniów. Przez ostatnie lata nagromadziłam wiele wspaniałych prac – a jak wiadomo twórczość najmłodszych przez swoją szczerość i otwartość na świat potrafi zaskoczyć każdego. Ostatni czas pandemi koronawirusa sprawił, że moje zajęcia przeniosłam do sieci. Zatem myślę, że to idealny czas aby zaistniała wreszcie moja strona 🙂

Dziś podzielę się z Wami osiągnięciem mojej córki – oczywiście z moim udziałem.

Gabrysia na co dzień uczęszcza do niepublicznego przedszkola. Teraz oczywiście czas spędzamy w domu, odrabiamy zadania i bierzemy udział w konkursach organizowanych przez Panie z przedszkola. I jednym z takich był konkurs na „Wiosenną łąkę”. Praca nad nią zajęła nam dwa tygodnie. Użyłyśmy do jej wykonania papieru, bibuły, rolek po papierze, butelek po danonkach, zakrętek plastikowych, koralików do zaprasowywania i wielu, wielu innych materiałów. A co nam z tego wyszło zobaczcie na załączonych zdjęciach.