Opublikowano Dodaj komentarz

Dziecięca wyobraźnia

Jak wiadomo dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Czasem wystarczy tylko zasugerować jakiś temat aby powstały wspaniałe, pełne koloru i magii prace. Tym razem temat: zamek. Moja Gabrysia jest wielką fanką Krainy Lodu – więc w jej zamku zamieszkały Anna i Elza…

A poniżej prace moich uczniów.

A jak zamek to i oczywiście musi być smok – ten wykonaliśmy z rolek po papierze toaletowym i bibuły.
Opublikowano Dodaj komentarz

Koty, kotki i kociska

Od ponad roku jestem właścicielką Agrafki – charakternego kota rasy europejskiej. Podobno każdy kto ma kota to ma trochę kota na punkcie kota….. hmm…. ale przyznajcie, że temat „KOT” na zajęciach plastycznych zawsze wzbudza entuzjazm u małych adeptów sztuki. A efekty ich działań bywają zaskakujące…

A na koniec nasza Agrafcia w wykonaniu Gabrysi.

I Agrafka w całej okazałości.

Opublikowano Dodaj komentarz

Kilka słów o mojej pracy

Młodzieżowy Dom Kultury jest miejscem, w którym od kilkunastu lat mogę zarażać młodych ludzi swoją pasją do sztuki. Ciągle poszukuję nowych artystycznych rozwiązań, co sprawia, że mogę moim uczniom serwować nowe zadania. Dzieci mają niesamowitą wyobraźnię i jak tylko im się na to pozwoli potrafią tworzyć małe dzieła sztuki.

Prowadzę zajęcia w stałych grupach (dzieci w wieku 3 – 9 lat) oraz warsztaty w grupach przedszkolnych. Jedne i drugie wymagają trochę innego przygotowania i opracowania lekcji ale i na jednych i drugich zajęciach powstają prawdziwe perełki.

Poniżej prezentuję lekcję z jesieni na której w grupie przedszkolnej tworzyliśmy słoneczniki. Czasem jeden temat realizuję w kilku grupach i staram się go trochę modyfikować.