Przygotowałam dla Was fotograficzną relację z tegorocznych, dość krótkich ferii zimowych. W tym roku zamiast płaskich prac plastycznych postawiłam na działania raczej z zakresu rękodzieła – zobaczcie sami 🙂
Przygotowałam dla Was fotograficzną relację z tegorocznych, dość krótkich ferii zimowych. W tym roku zamiast płaskich prac plastycznych postawiłam na działania raczej z zakresu rękodzieła – zobaczcie sami 🙂
Na kolejny tydzień propozycja wykonania zimowej pracy – w sumie dwa w jednym – pojawi się element wycinanki . Z przygotowanych elementów możecie wykonać piękną, śnieżną pracę plastyczną a pozostałe śnieżynki możecie nakleić np. na okna. U nas zimowo na zewnątrz więc ten temat jest jak najbardziej na czasie 🙂


A tu przykład śnieżynkowej wycinanki:

Instrukcja wykonania na youtube:
Miłej zabawy!
Kolejna propozycja na dekorację – własnoręcznie zrobioną prostymi środkami choineczkę. Tym razem z papierowych kółeczek, inspirowana techniką quillingu (tworzenia rzeczy za pomocą odpowiednio zwijanych papierowych paseczków). Dokładna instrukcja na filmie:
Dzisiaj część druga „Zielonych choinek”, tym razem przygotowana z zielonej i brązowej kartki. Trochę jakby origami ale nie do końca – gdyż przecież w prawdziwym origami nie używamy nożyczek – a tu są one niezbędne do wykonania choineczki. Zapraszam na film 🙂
Startujemy z nowym cyklem filmików. Tym razem świątecznym. Przygotowałam dla Was kilka propozycji na wykonanie choinek, które mogą być doskonałym elementem świątecznych dekoracji.

Pierwsza z nich to choinka na bazie stożka z tekturki i obklejona zieloną włóczką. Dokładna instrukcja na youtube:
A na dzień pluszowego misia propozycja plastyczna. Instrukcja na filmiku:
Na kolejny tydzień proponuję zabawę plastyczną w której trzeba będzie użyć wyobraźni. Stworzymy wesołe stworki.
Aby wykonać pracę potrzebne będą:
Pierwszym etapem będzie pomalowanie kartki farbami z użyciem pędzla lub gąbki. Możecie użyć jednego lub kilku kolorów aby zapełnić kartkę.


Teraz używając różnych narzędzi i innych kolorów farby odbijcie ślady na pomalowanej kartce.


Na kolejnej – tym razem kolorowej kartce narysujcie śmiesznego stworka – pokolorujcie go ulubionymi kredkami lub pisakami. Dorysujcie mu śmieszne oczka. Po wykolorowaniu stworka wytnijcie i doklejcie do przygotowanego tła.








W tym tygodniu praca z pająkiem w roli głównej inspirowana pomysłami z https://pl.pinterest.com/ ale oczywiście nie byłabym sobą gdybym zadania nie zmodyfikowała po swojemu.
Aby przygotować pająka potrzebne będą:
Najpierw rysujemy na kartce czarną pastelą kontury przypominające pajęczynę a następnie ją kolorujemy używając wielu barw. Można wykorzystać pastele, farby lub użyć ich obu.




Kolejnym etapem jest przygotowanie pająka. Nasze powstawały stopniowo – najpierw przygotowaliśmy pompony z włóczki a natępnie z czarnego kartonu wycinaliśmy paski. Pozaginane w połowie długości i doklejone do pompona (doklejonego do kartonika) stworzyły nogi. Doklejone ruchome oczka dopełniły całości.



Teraz pająki wystarczy dokleić do wcześniej przygotowanej pajęczyny i praca gotowa.








Jeszcze tydzień i przyjdzie wiosna. My już nie możemy się jej doczekać i w zeszłym tygodniu trochę tak na wiosnę a trochę z okazji Dnia Kobiet tworzyliśmy kwiaty. Do ich przygotowania potrzebne jest bardzo niewiele rzeczy, są proste w przygotowaniu i bardzo efektowne.
Aby stworzyć kwiaty przygotuj:

Z grubszej kartki, tekturki wytnij dwa kółka które będą środkiem kwiatka.

Teraz pora na przygotowanie płatków – krótkich i długich. Wytnij je z kolorowych kartek.



Teraz smarujemy jeden koniec paska klejem i przyklejamy do niego drugi koniec tworząc kształt „łezki”. W ten sposób przygotowujemy wszystkie paski. Krótsze przyklejamy do jednego kółeczka a długie do drugiego. Obklejamy całe kółko dookoła aby powstał kwiat.





Do środka jednego z kółek wklejamy patyczek – łodyżkę i sklejamy je razem ze sobą.
Środkowe kółeczka można ozdobić na różne sposoby – wykorzystując do tego pisaki, kredki, farby, plastelinę, bibułę – według własnego pomysłu.







Z bibuły lub papieru można wyciąć listki i dokleić do kwiatka. Miłej zabawy!
Dziś propozycja od Gabrysi – zimowy pająk z rolki po papierze. Jak go wykonać? Podpowiedź w filmie – pomysł Gabrysi, realizacja filmu należała do mnie, mam nadzieję, że Was zainspiruje 🙂